Maseczki ochronne

Sytuacja w Polsce i na świecie zmusiła nas do częściowego przestawienia produkcji. W ciągu 48 godzin udało się uruchomić produkcję maseczek bawełnianych. Rozpoczynając taką działalność mieliśmy wiele wątpliwości: czy maski będą odpowiednie? czy uszyte z bawełnianych materiałów będą skuteczne? czy bez filtra mogą w ogóle zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa? Po kilku dniach, wielu wizytach w hurtowniach tkanin i pasmanteriach zebraliśmy wszystkie materiały niezbędne do uszycia najpierw pierwowzoru maseczki, a następnie do uruchomienia już produkcji.

Maseczki dostępne w sklepie internetowym naszywki24.pl

W naszym działaniu utwierdziły nas wypowiedzi specjalistów lekarzy w radio czy na oficjalnych stronach internetowych jak tutaj: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/zakladajcie-maseczki-lub-chocby-zwykle-chustki-apel-gdanskiej-lekarki-i-petycja-do-wladz,a,167214

Przesłanie jest jedno: zakryj usta i nos chociażby szalikiem lub chustką – to już może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dodatkowo nałożona maseczka ogranicza dotykanie twarzy rękami, a więc zapobiega przenoszeniu wirusa w okolice ust, nosa czy oczu.

Wiemy, jak trudno zakupić materiał filtracyjny (flizeliny medyczne) z atestami – obecnie jest to towar deficytowy (podobnie jak gumki do masek). Dlatego proponujemy naszym klientom maseczki bawełniane, dwustronne z kieszonką na filtr. Filtr, który może jeszcze zwiększyć ochronę. Może to być specjalistyczny filtr z atestem lub filtr “domowej roboty” taki jak np: filtr od odkurzacza workowego albo filtr hepa (takie filtry też mogą zwiększyć ochronę – nie są profesjonalne, nie posiadają atestów – ale są nadal filtrami. która zwiększają skuteczność maski).

Maseczki dla Was i dla Szpitali.

Dwa dni temu zdobyliśmy profesjonalną tkaninę medyczną, wczoraj udało się upolować gumki! W sobotę pierwsza dostawa maseczek z tkaniny medycznej do szpitala na ul.Polnej w Poznaniu. Co dla Was? Pakowane po 10szt maseczki w naszym sklepie internetowym https://naszywki24.pl/p1723,maseczka-z-flizeliny-medycznej-komplet-10-szt.html

Posted by Naszywki.pl on Thursday, 2 April 2020

Pod koniec marca “zdobyliśmy” flizelinę i gumki, dlatego od początku kwietnia mamy w ofercie również profesjonalne maseczki z tkaniny medycznej. Część produkcji przekazujemy bezpłatnie do poznańskich szpitali i przychodni.

Pamiętaj, sama bawełniana maseczka też już jest ochroną.
Dbajcie o siebie i innych. Trzymajcie się zdrowo.