Naszywki fosforescencyjne

W naszej ofercie znajdziecie naszywki wykonywane specjalnymi nićmi świecącymi w ciemności. Efekt taki można uzyskać dzięki określonym substancjom (zawartym w niciach), które po naładowaniu np. światłem żarówki, świecą w ciemności – nawet kilka minut.

Białe nici za dnia, zielone w nocy, zdobią w jasności, a w ciemnościach dają dosłownie piorunujący efekt. Już teraz oprócz plastikowych gwiazdek fosforyzujących na suficie, możecie mieć fosforyzujące hafty i naszywki, które przymocowane do odzieży czy tekstyliów domowych (np. poduszek), nadadzą im unikalny charakter. Obecnie na rynku dostępne są nici fosforyzujące w kilku pastelowych kolorach – nie tylko białe, jak jeszcze niedawno było.

A teraz trochę fizyki: zjawisko o którym można nazywamy fosforescencją. Według Wikipedii: “Fosforescencja – rodzaj fotoluminescencji, zjawisko świecenia niektórych substancji światłem własnym, wywołane uprzednim naświetleniem (lub napromieniowaniem pokrewnego rodzaju) z zewnątrz.“ Idąc tym tropem, nici chciałoby się nazwać nićmi fosforyzującymi. Często jednak w internecie pojawia się opis takich nici jako fluorescencyjnych. Po zgłębieniu tematu okazało się, że zjawiska fosforescencji i fluorescencji, różnią się od siebie i nasze naszywki, a dokładniej nasze nici, wykazują zjawisko fosforescencji.

Nici fosforyzujące, ze względu na swój wyjątkowy charakter, mają bardzo delikatną strukturę. Dlatego w celu zachowania ich właściwości, nie należy nici poddawać wysokim temperaturom. Zalecamy zatem doszywanie naszywek, a odradzamy termo-przyprasowanie.

Przykładowe realizacji możecie zobaczyć na zdjęciach oraz zakupić gotowe świecące w ciemności wzory w naszym sklepie internetowym tutaj: https://www.naszywki24.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=fosforescencja