Haft Komputerowy i Naszywki na Zamówienie
RSS icon Email icon Home icon
 • Znaczenie rodzaju podkładu dla jakości i trwałości naszywki haftowanej

  Czy myślałeś kiedyś o zakupie spersonalizowanej naszywki haftowanej – wykonanej specjalnie dla Ciebie? Zanim złożysz zamówienie, konieczne będzie określenie rodzaju podkładu, aby był on dopasowany do Twojej odzieży. Odpowiedni wybór wpłynie nie tylko na efekt wizualny i jakościowy ubrania, ale również na trwałość Twojego projektu. Wśród najpopularniejszych typów podkładów, znajdują się:

  • naprasowanka z mocowaniem na ciepło

  • Velcro, czyli materiał określany zwyczajowo jako rzep

  • podkład klejony

  Każdy z wymienionych rodzajów charakteryzują specyficzne właściwości, a tym samym – inne zalety i wady wykonywania na nich naszywek haftowanych.

  Naprasowanka

  To materiał zapewniający krótkotrwałą stabilność. Na ogół stosuje się go do wykańczania ubrań codziennego użytku lub okazjonalnych, nie sportowych. Podkłady tego typu używane są w celu utrzymania naszywki w bezpiecznej pozycji podczas naszywania. W przypadku garderoby treningowej, naprasowanka nie będzie dobrym rozwiązaniem właśnie ze względu na niską stabilność.

  Zalety: idealny podkład w przypadku ubrań odświętnych, zakładanych na specjalne okazje

  Wady: nie nadaje się do odzieży wymagającej częstego prania

  dwie-strony-rzepa

  Naszywka oraz dwie części rzepa

  Velcro (rzep)

  Istnieją dwa główne rodzaje podkładu Velcro: dwustronny (żeński-męski) oraz tylko męski (same haczyki). Jeżeli dany ubiór jest często modyfikowany poprzez dodawanie nowych naszywek lub wprowadzanie różnych poprawek (jak np. w przypadku mundurów policyjnych i wojskowych), typ z samymi haczykami będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Odzież pozbawiona części z z rzepem wymaga użycia podkładu składającego się z obu części (żeński – pętelki i męski – haczyki). 

  Zalety: możliwość zdjęcia naszywki przed praniem, co zwiększa jej żywotność, wysoka elastyczność, łatwe zdejmowanie i ponowne mocowanie

  Wady: mniejsza trwałość w stosunku do innych rodzajów podkładów, niewielka siła mocowania

  Podkład samoprzylepny

  Podkład klejony to jeden z najpopularniejszych typów podkładów, przeznaczonych do wykonywania naszywek haftowanych. Jest łatwy i wygodny w użyciu, doskonały do haftowania pojedynczych elementów i niewielkich aplikacji. Podkład samoprzylepny może jednak nie zapewniać naszywce wystarczającej trwałości.

  Zalety: łatwa aplikacja na ubraniu, idealne rozwiązanie w przypadku wykonywania tymczasowych naszywek

  Wady: podkład niezalecany, jeśli naszywka ma pozostać na ubraniu przez długi czas lub na stałe

  klej-do-naszywek-patch-a_571

  Przykładowy klej do przyklejania naszywek

  Alternatywne metody – klejenie i naszywanie

  Innym sposobem aplikowania naszywki na ubranie jest użycie specjalnego kleju, np. Beacon Patch Attach. Preparat skutecznie łączy ze sobą praktycznie wszystkie rodzaje tkanin – bez konieczności przyszywania. Produkt jest w pełni bezpieczny, wolny od toksyn, wysoce trwały i odporny na pranie. Klej można łatwo usunąć po podgrzaniu. Jednak najefektywniejszą i najprostszą, naszym zdaniem, metodą aplikacji naszywki jest jej naszycie na ubranie. Naszywka pozostanie na swoim miejscu w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

  Różne rodzaje klejów do naszywek możliwe do zakupienia tutaj: http://sklep.naszywki.com.pl/index.php?k61,kleje-do-naszywek

  Kto wykona naszywkę?

  Gdy już podejmiesz decyzję, co do rodzaju podkładu, pozostaje Ci znalezienie grafika, który przygotuje projekt naszywki oraz firmy, która ją wyprodukuje. Celem naszej działalności jest tworzenie naszywek na indywidualne zamówienie, unikatowych, niespotykanych w sklepach. Skontaktuj się z nami – na pewno znajdziemy rozwiązanie dla Ciebie.